PL EN
Adobe Flash - Install

Zakopane

Znane jako zimowa stolica Polski, Zakopane odwiedza ponad 3 miliony turystów rocznie.  Położone jest w południowej części Podhala w kotlinie pomiędzy podnóżem Tatr i pasmem Gubałowskim.  Zakopane to doskonałe miejsce do uprawiania narciarstwa i turystyki górskiej. W lecie również można tutaj aktywnie odpoczywać – ponad 250 km znakowanych szlaków umożliwia piesze wędrówki, wspinaczkę oraz jazdę na rowerze w przepięknych plenerach, na łonie pierwotnej przyrody. W regionie jest również wiele możliwości uprawiania raftingu.  

Goście z wszystkich stron świata przyjeżdżają tu, aby delektować się wspinaczką w Tatrach Wysokich lub odbyć przejażdżkę zaprzęgiem konnym nad Morskie Oko – wysokogórskie jezioro o długości 1395 m. Nad Zakopanem góruje Giewont z umiejscowionym na jego szczycie 15 m krzyżem. W polskiej tradycji Giewont znany jest jako śpiący rycerz – zgodnie z legendą śpiący rycerze obudzą się, gdy Polska będzie w niebezpieczeństwie. Wyprawa na Giewont zajmuje ok. 2 – 3 godziny i w okresie letnim nie jest szczególnie trudna.

Możliwość uprawiania turystyki przez cały rok sprawia, że Zakopane jest modnym kurortem o każdej porze roku. Krupówki to najbardziej znany deptak Zakopanego – jeden z najbardziej znanych w Polsce. Znajduje się tutaj wiele atrakcji – wspaniałe góralskie restauracje, sklepy, muzea, kiermasze i muzyka na żywo. Oscypek – owczy ser – to jeden z przysmaków góralskiej kuchni. 

Zakopane to gwarancja udanego wypoczynku!